- - - -
-
- -
     Międzyszkolny Szachowy Klub Sportowy       

-

 

 

I Mistrzostwa Gminy Tarnów w Szachach
Filip Jasiak zwyciężył w pierwszych szachowych mistrzostwach Gminy Tarnów  

Jasiak potwierdził klasę.

          Filip Jasiak zwyciężył w pierwszych szachowych mistrzostwach Gminy Tarnów, które odbyły się w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu. Wystartowało 58 zawodników, reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Tarnów. 

          Pomysł zorganizowania zawodów wyszedł od przewodniczącego Sejmiku Uczniowskiego Gminy Tarnów Jakuba Jasiaka. Okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W piątek w hali Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu rywalizowało 58 chłopców i dziewcząt z ośmiu szkół podstawowych i gimnazjów gminy Tarnów. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim. 

          Wszyscy szachiści rozgrywali jedenaście rund. Za zwycięstwo otrzymali punkt, za remis - pół punktu. Chcieliśmy żeby rozegrali jak najwięcej partii, żeby ich udział w zawodach nie skończył się – Wszyscy szachiści tłumaczył Wiesław Kasperek, sędzia klasy państwowej, prowadzą – tłumaczył 

          Ostatecznie najlepszym szachistom wśród uczniów gminy Tarnów okazał się Filip Jasiak ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu. Tuż za nim uplasowali się: Mirosław Woroń z Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze i Dawid Wroński ze SP w JodłówceWałkach. Wręczono również okolicznościowe wyróżnienia. Przypadły najlepszej szachistce zawodów: Joannie Turaj z Gimnazjum w Tarnowcu oraz najmłodszemu uczestnikowi zawodów Katarzynie Chmurze ze SP w Tarnowcu. Dyplomy otrzymali również: Adrian Syrek - Gimnazjum Zbylitowska Góra oraz Grzegorz Barwacz SP Jodłówka-Wałwce–Wałkach. 

          Wszyscy otrzymali okolicznościowe nagrody, które wręczał wójt Piotr Molczyk oraz dyrektor ZSP w Tarnowcu Anna Chmura. Tą bardzo udaną imprezę wsparło również Centrum Kultury, Sportu i Inicjatyw Europejskich Gminy Tarnów.

 

 

© 2004 Urząd Gminy w Tarnowie