zaloguj si   |    zarejestruj si   |   
RSS
SmodCMS

Sprawozdania merytoryczne

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE za lata 2007 - 2008

Upowszechnianie sportu w zakresie szachy odbywa się poprzez imprezy masowe w formie turniejów dla szerokiego grona uczniów, a następnie poprzez szkolenie indywidualne. Planowane cele zostały osiągnięte. Uczniowie z Gminy Tarnów odnoszą sukcesy na szczeblu powiatowym i ogólnopolskim. Klub został przyjęty do Polskiego Związku Szachowego i po raz pierwszy wziął udział w rozgrywkach ligowych. Są to rozgrywki zarówno seniorów jak i juniorów na szczeblu wojewódzkim i wymagana jest od zawodników przynależność klubowa oraz posiadanie licencji (w marcu 2008 roku drużyna MSKS Gambit uplasowała się w takich rozgrywkach w środku tabeli, natomiast w styczniu 2009 roku rozgrywki zakończyła na drugim miejscu, co dało jej awans do trzeciej ligi – najwyższej wojewódzkiej).

Odbyły się turnieje szachowe (jednorazowo uczestniczy w nich od 20 do 80 zawodników) we współpracy z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym, Małopolskim Związkiem Szachowym, Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich (PUKS Karolina), Samorządem Uczniowskim i Dyrekcją Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu i Zgłobicach. Były to między innymi IGRZYSKA MŁODZIEŻY I GIMNAZJADA na szczeblu gminnym, CYKLICZNY TURNIEJ SZACHOWY dla członków i sympatyków klubu GAMBIT oraz turniej pod nazwą W POSZUKIWANIU UKRYTYCH TALENTÓW dla dzieci najmłodszych. Współpraca z prywatnym sponsorem zaowocowała turniejem międzynarodowym CZAKRAM OPEN, który odbył się w maju 2008 roku i zakończył się wielkim sukcesem organizacyjnym. Partie rozgrywane na elektronicznych szachownicach podłączonych do komputera były transmitowane przez internet w czasie rzeczywistym. Za oryginalność połączenia systemu rozgrywek szwajcarskiego z kołowym pan Henryk Jasiak otrzymał specjalne gratulacje od sekretarza generalnego Polskiego Związku Szachowego. Jak w wielu turniejach szachowych również w tym turnieju mogli uczestniczyć zarówno seniorzy jak i juniorzy. Przygotowania do tej imprezy trwały siedem miesięcy.

Jak w poprzednich latach w każdy piątek w okresie roku szkolnego (od godz. 15.00 do godz. 18.00) prowadzone są zajęcia integracyjno-szkoleniowe w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu. W zajęciach treningowych jak corocznie wzięło udział około dwudziestu członków klubu, a także dzieci i młodzież nie zrzeszona. Zakładanym rezultatem tych zajęć jest ukształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości w UCZCIWEJ RYWALIZACJI, podnoszenie wydolności umysłowej uczestników zajęć, osiąganie sukcesów sportowych ponadregionalnych i ogólnopolskich. Aby to osiągnąć szkolimy coraz młodsze roczniki (obecnie są to już dzieci 5-6 letnie) oraz uczestniczymy w kilkudziesięciu turniejach zewnętrznych, średnio dwa, trzy razy w miesiącu. Dla najbardziej zaawansowanych zostało wdrożone szkolenie przez internet we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną.

Zarząd klubu uznał, iż przy obecnych wymaganiach, co do dalszego rozwoju klubu niezbędnym jest zapewnić ½ etatu dla osoby, która może zająć się prowadzeniem administracji klubu, szkoleniem zawodników, wyjazdami z nimi na turnieje, księgowością, rozliczeniami z Urzędem Skarbowym oraz ZUS-em, pozyskiwaniem środków finansowych, stroną internetową klubu oraz organizacją szachowych imprez na terenie gminy. Przy obecnych środkach finansowych nie udaje nam się w pełni tego celu zrealizować.


  

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE za 2006 rok

  1. Odbywa się cotygodniowe szkolenie w zakresie gry w szachy.
  2. Został zakupiony sprzęt szachowy w ilościach umożliwiających przeprowadzenie turnieju dla czterdziestu zawodników.
  3. Na terenie ZSP w Tarnowcu były zorganizowane cztery duże turnieje szachowe we współpracy z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym, Centrum Kultury Sportu i Inicjatyw Europejskich Gminy Tarnów, Małopolskim Związkiem Szachowym, Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich (PUKS Karolina), Samorządem Uczniowskim i Dyrekcją Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu. Po raz trzeci odbył się Ogólnopolski Turniej „Szachowa Wiosna – Tarnowiec 2006” na którym gościliśmy mistrzów międzynarodowych (m.in. wybitnego szachistę i trenera Olega Kalinina z Ukrainy)
  4. Obszerna dokumentacja znajduje się na naszej stronie
  5. Zawodnicy klubu Barbara Kukułka i Filip Jasiak odnieśli sukcesy na szczeblu powiatowym i wzięli udział w finale wojewódzkim IGRZYSK MŁODZIEŻY szkół podstawowych. Po sukcesach odniesionych w mistrzostwach Polski Filip Jasiak został powołany do reprezentacji Polski Juniorów (w kategorii do lat 10-ciu) na Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich, które odbyły się w Czarnogórze. W turnieju tym zmierzył się ze światową czołówką zawodników zajmując siedemnaste miejsce.
  6. Władze klubu wszczęły procedurę, umożliwiającą przynależność do struktur Polskiego Związku Szachowego.

Wersja do druku Generuj PDF